Rozwiązania dla dzieci

Cały proces wzrostu włosów  rozpoczyna się już tak naprawdę w życiu płodowym. W 3 miesiącu życia płodowego ( ok. 12 tydzień ciąży) tworzą się pierwsze tzw. zawiązki mieszków włosowych i początkowo pojawiają się tylko na skórze głowy. W 6 miesiącu płodowym, następuje dość równomierne rozmieszczenie włosów LANUGO na całym ciele.

8 miesiąc płodowy to  różnicowanie typów włosów, w zależności od okolicy ciała.

Wzrost i gęstość włosów  ulega wahaniom i zależna jest od wielu czynników m.in.: od czynników genetycznych, chorób współistniejących, czynników hormonalnych i immunologicznych, czynników pokarmowych i środowiskowych.

Jeśli, któryś z tych czynników zostanie zaburzony, wówczas może wystąpić wzmożone wypadanie włosów i wtedy najlepiej udać się do trychologa.

Nasza klinika wyróżnia się szczególną dbałością również o najmłodszych, dlatego w  trosce o Państwa dzieci przygotowaliśmy w pełni bezpieczny plan terapeutyczny, mający na celu w prosty sposób zobrazować, jak odpowiednio pielęgnować skórę głowy dziecka od najmłodszych lat.  

Jeśli widzisz, że włosy u dziecka zaczęły wypadać w nasilonym stopniu, lub się przerzedziły.  Jeśli dziecko ma objawy świądu, a na skórze pojawiają się łuszczące zmiany to może być objaw, że w organizmie pojawił się proces chorobowy.

Zapraszamy na KONSULTACJE TRYCHOLOGICZNĄ do naszego wykwalifikowanego specjalisty, który przede wszystkim  ustali przyczynę danego objawu, a na podstawie diagnozy ustali odpowiedni plan terapeutyczny.

Wizyta trychologiczna polega na szczegółowym wywiadzie, oraz badaniu mikrokamerką (trichospopia) i  jest badaniem całkowicie bezbolesnym. Pomaga wówczas ustalić jakie środki pielęgnacyjne będą odpowiednie do danego typu skóry głowy naszego dziecka oraz co jest przyczyną wypadania włosów.

Po badaniu otrzymają Państwo zalecenia do domu, ze wskazaniem odpowiednich środków do pielęgnacji skóry dziecięcej oraz wskazówki jak sobie poradzić z zaistniałym schorzeniem.

Efekty naszych kuracji znajdą Państwo na stronie głównej.