Badanie genetyczne na predyspozycję do łysienia androgenowego

Test genetyczny dostarcza informacji na temat poliformizmu c.639G >A (rs6152) w eksonie 1 genu AR, kodującego o receptor androgenowy. Obecność allelu G została powiązana z występowaniem łysienia androgenowego.
Próbka pobierana jest ze śliny pacjenta i wysyłana do Laboratorium. Po 10 dniach otrzymujemy wynik z informacją o podatności na AGA ( test daje pewność w 85%).

Test Łysienie Androgenowe Kobiet

Pozwala na określenie ryzyka utraty włosów w wyniku łysienia androgenowego.
Test Łysienie Androgenowe Kobiet pomaga w odkryciu przyczyn nadmiernej utraty włosów, a także zapobieganiu objawom choroby zanim jeszcze wystąpią.

Test Łysienie Androgenowe Mężczyzn

Pozwala na określenie ryzyka utraty włosów w wyniku łysienia androgenowego (AGA). Uzupełniony o Test Wrażliwość na Finasteryd umożliwia sprawdzenie skuteczności stosowania leku w terapii przeciw dolegliwości.Test Łysienie Androgenowe Mężczyzn pomaga w odkryciu przyczyn nadmiernej utraty włosów, a także zapobieganiu objawom choroby, nawet zanim jeszcze wystąpią. Pozwala także określić ryzyko wystąpienia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Uzupełniony o badanie sprawdzające wrażliwość na finasteryd, jednego z najskuteczniejszych środków przeciw AGA, ułatwi dobór właściwej terapii.

Łuszczyca – Wykrywanie obecności genu HLA-Cw6

Charakterystyka badania